→ 
A
A
A
 

УСІХ ЄДНАЄ РІДНА МОВА

Всіх нас єднає рідна мова      

Всіх, хто живе у цім краю.     

Вона прекрасна, світанкова, 

Я в ній свою наснагу п'ю...     

У Бережанському агротехнічному коледжі 9 листопада з нагоди Дня української писемності та мови відбулося урочисте відкриття ХVІІ Міжнародного конкурсу з української мови  ім. Петра Яцика – святковий тематичний вечір «Усіх єднає рідна мова».

 

Найперше було Слово.

Крізь темряву і хаос

Воно, як вічне диво,

Над світом піднялось... –  такими поетичними рядками  ведуча Н. Лехняк (гр. ЕкЕо-11М) розпочала святкове дійство.

У вступному слові викладач української мови О. Зборівська розповіла про великого українського мецената Петра Яцика, який упродовж життя все робив для популяризації України у світі. Серед величезної кількості проектів – започаткування міжнародного конкурсу з української мови.

Вітальний танок «Ой, зелене жито…» у виконанні студентського танцювального колективу (хореограф – Х. Антонів) став чудовим продовженням вечора і демонстрацією гостинності. А завітали на свято багато шанувальників українського слова, серед яких не лише студенти, а й директор С. Пилипишин, заступник директора з навчальної роботи О. Калатало, заступник директора з виховної роботи Г. Процик, завідувачі відділень М. Михайлишин та І. Тернова, викладачі циклової комісії гуманітарних дисциплін. Принагідно Світлана Ігорівна вручила дипломи переможцям-студентам коледжу І етапу VІІ  Міжнародного мовно-літературного конкурсу ім. Тараса Шевченка.

Особливо приємно було бачити серед гостей і на сцені вихованців драмстудії «Натхнення» Центру дитячої та юнацької творчості м. Бережани: Д. Кметка, У. Макар, В. Недільську (керівник – Л. Васютенко). Професійне виконання патріотичних віршів: «І в мене був свій рідний край», «Мій перший вірш», «Лист до брата», «Туга за Батьківщиною» – примусило усіх присутніх задуматися над трагічною долею України – не один із присутніх стримував сльозу.

Ведучі Д. Галанджій (гр. Е-11М) та В. Мартинюк (гр. Ек-21М) «оновили» наші знання з історії виникнення української писемності. А далі всі поринули у яскравий світ поезії та пісні. Прозвучали вірші у виконанні Т. Івахів (гр. ЕоК-21М), Д. Мартинюка (гр. ОФП-11М), О. Жачко, Г. Савіцької, Х. Ройлян і Н. Зборовської (гр. Б-21М).

Мультимедійний екскурс в історію українського лінгвоциду провела викладач історії України Г. Лінник. Цитуючи «Повість минулих літ», вона наголосила: «Якщо старанно пошукати в книгах мудрості, то знайдеш користь душі своїй».

Приємно було знову побачити на сцені улюбленця студентів і викладачів гумориста В. Майка (гр. М-22М), його виступ примусив посміятися навіть найсерйозніших гостей свята.

Пісні «Це моя Україна» і «Мова єднання» у виконанні вокалісток БАТК Х. Гриник (гр. Ек-21М) й Т. Івахів (гр. ЕоК-21М) ще раз продемонстрували милозвучність рідної пісні й мови. Дзвінкою фінальною нотою програми урочистого відкриття ХVІІ Міжнародного конкурсу з української мови ім. Петра Яцика в Бережанському агротехнічному коледжі та Дня української писемності та мови стала пісня «Україна-вишиванка» у виконанні Н. Лехняк (гр. ЕкЕо-11М).

Затишну атмосферу в залі допомогли створити працівники бібліотеки. Книжкова тематична виставка була змістовною, багатою на інформацію та яскравим оформленням сцени.

Свято закінчилося, та хочемо сподіватися, що не тільки пісні й жартівливі сценки припали до душі студентам, але й запам’яталися слова: «Ми маємо бути свідомі того, що лише з міцними знаннями своєї спеціальності, в єдності дій та соборності душ можемо досягти великої мети – побудови духовно й економічно багатої, вільної та сильної України, якою пишатимуться наші нащадки».

Викладач циклової комісії гуманітарних дисциплін

О. Зборівська


Приєднуйтеся до нас

       

Ми у Facebook