→ 
A
A
A
 

БАБИН ЯР: ПАМ'ЯТЬ ЗАРАДИ МАЙБУТНЬОГО

Бабин Яр є спільним місцем пам’яті жертв нацизму — українців, євреїв, ромів та інших. Із вересня 1941-го до кінця вересня 1943 року він був місцем регулярних розстрілів та захоронень, які здійснювали  окупанти. Кількість жертв сягає щонайменше 100 тисяч осіб, понад дві третини з яких були євреями. Серед них також військовополонені, члени ОУН, мирні жителі різних політичних поглядів, віросповідань .

У 2016 році виповнюються 75-та річниця трагічних подій у Бабиному Яру і відзначається в Україні на високому державному рівні.

Вшановуючи пам`ять про ці страшні події, в читальному залі бібліотеки 28 вересня відбулась година-реквієм «Бабин Яр: пам'ять заради майбутнього».

З глибокої і ґрунтовної розповіді викладача історії Орейди Віри Михайлівни учасники заходу довідалися про трагічні події, які розгорталися в окупованому Києві упродовж 1941-1943 років; про тривале післявоєнне замовчування цього масштабного злочину та історію його розголосу в 60-і – 70-і роки ХХ століття, коли на місці масових розстрілів нарешті було зведено перший монумент.

Викладач української мови та літератури Ганна Іванівна П’єнтак у своєму виступі віддала дань пам’яті   великій дочці українського народу поетесі, публіцисту та громадській діячці - Олені Телізі, яку разом з іншими націоналістами було розстріляно у Бабиному Яру.

Студенти групи А-21М Володимир Рега та Юрій Могильський  читали вірші про події того часу, які ніби звернені саме до нас, наголошуючи що трагедія минулої війни, це урок на майбутнє, який знову і знову нагадує, як важливо запобігати насильству та берегти мир.

Присутні  на заході переглянули фрагменти документальних фільмів про трагічні події  Бабиного Яру та вшанували пам'ять жертв трагедії запалюванням свічок  Пам’яті та хвилиною мовчання.

Цим страшним подіям присвячена книжково-ілюстративна виставка, підготовлена працівниками читального залу бібліотеки. Книги, газетно-журнальні статті, представлені на експозиції, допоможуть більше дізнатися про трагічну сторінку в українській та світовій історії та поклонитися пам`яті замучених.

 

Завідуюча бібліотекою
Ольга Михайлишин


Дошка оголошень

Приєднуйтеся до нас

       

Ми у Facebook