(03548) 2-24-82     096 760 79 16  batcnubip@nubip.edu.ua   +380 096 760 79 16

 

ВІДОКРЕМЛЕНИЙ СТРУКТУРНИЙ ПІДРОЗДІЛ

БЕРЕЖАНСЬКИЙ ФАХОВИЙ КОЛЕДЖ

НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ БІОРЕСУРСІВ І ПРИРОДОКОРИСТУВАННЯ УКРАЇНИ

        logo icon purple small logo icon purple small
 
A
A
A

ВІДІБРАНА БАТЬКІВЩИНА

  18 травня Україна відзначає День боротьби за права кримськотатарського народу та вшановує жертв депортації кримських татар 1944 року.
  Цьогоріч вшановують 72-у річницю з Дня депортації.
  Не залишилась поза увагою ця сумна дата у нашому навчальному закладі. Саме трагічним подіям 1944 року, присвячена інформаційно-тематична година «Право на пам'ять», яка відбулася в читальному залі бібліотеки.
  З історичною довідкою та аналізом причин та особливостей депортації виступила викладач історії Віра Орейда, яка розповіла студентам про основні етапи заселення Криму, історію кримських татар та інших народів Криму, формування їх державності, непросту історію входження до складу царської Росії та СРСР.
  Викладені факти викликають біль за долю корінного народу Кримського півострова, співчуття всім, хто знайшов у собі сили пережити розлуку з батьківщиною, гордість за нескорений народ, який і сьогодні продовжує боротьбу за свій рідний дім і свою батьківщину, яку вони бачать в єдності з Україною.
  Болючу, бентежно хвилюючу поезію про трагічні події прочитав для присутніх на заході Віталій Мартинюк (гр.ЕкБ-11М).
  Студенти та викладачі мали змогу переглянути фільм з документального циклу «Кримські татари - «Крим - наш!» та фрагменти відомого фільму про депортацію кримськотатарського народу «Хайтарма».
Завідуюча бібліотекою Ольга Михайлишин акцентувала увагу на подіях 2014 року, які стали новим викликом як кримськотатарському народу, так і всій Україні .
  Сам факт того, що російські солдати знову ступили у Крим, змушує згадувати жахливі історії першої анексії Криму Росією у 1783 році, більшовицького терору у першій половині XX століття, депортації 1944 року.
Звичайно, не можна не згадати подію, яка днями привернула увагу всієї світової громадськості до трагедії кримських татар – виступ і перемога співачки Джамали на Євробаченні -2016 з піснею «1944» . На завершення заходу всі присутні переглянули відеозапис виступу співачки.


Тетяна Малопінська, бібліотекар

 

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯПлатформа MOODLE


Електронна бібліотека


Щоденний розклад занять