(03548) 2-24-82     096 760 79 16  batcnubip@nubip.edu.ua   +380 096 760 79 16

 

ВІДОКРЕМЛЕНИЙ СТРУКТУРНИЙ ПІДРОЗДІЛ

БЕРЕЖАНСЬКИЙ ФАХОВИЙ КОЛЕДЖ

НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ БІОРЕСУРСІВ І ПРИРОДОКОРИСТУВАННЯ УКРАЇНИ

        logo icon purple small logo icon purple small
 
A
A
A

Урок мужності і патріотизму "Сьогодні, мов зоря, він сяє Україні"

заставка ІФ

  Галичина дала світові багато визначних людей. Серед них яскравою постаттю є Іван Франко – класик української літератури, геніальний письменник, перекладач, публіцист, громадський і просвітницький діяч, який своєю невтомною працею будив і зміцнював національну свідомість українців. 2016 рік в Україні оголошений роком вшанування пам’яті Івана Яковича Франка.
  26 травня у читальному залі бібліотеки відбувся урок мужності й патріотизму «Сьогодні, мов зоря, він сяє Україні» з нагоди 160-річчя від дня народження і 100-річчя від смерті Каменяра.
  До уваги студентів груп А-11М і Сп-11М викладач циклової комісії гуманітарних дисциплін Оксана Зборівська і завідувач бібліотеки Ольга Михайлишин запропонували цікаву добірку зі сторінок «книги життя» і патріотичних поезій Франка. Діяльна, палка любов до України звучала з уст студентів: Стрілки Тані, Ільківа Василя, Зіня Андрія, Бойка Богдана, Грундовського Петра, Волкова Олега і Швеця Назара – у віршах «Не пора», «Розвивайся ти, високий дубе», «Новітні гайдамаки», «Великі роковини», «Гей, Січ іде!» та інших.
  Думки, оцінки і поради Івана Франка не втратили свого значення, а навпаки, дуже актуальні у час боротьби за українське національне буття на сході країни. Студенти переконалися в силі та мужності Каменяра, переглянувши презентацію й відео «Дім, який побудував Франко». Ліричним відступом стала пісня «Ой, ти, дівчино, з горіха зерня».
  За глибиною думки, щирістю й пристрасністю Іван Франко стоїть у нашій культурі як людська совість, як наш національний докір для тих, що вічно бунтують і ніяк не можуть заспокоїтись. Навіть сьогодні.
  Безсумнівно, письменник завжди стояв на позиціях синівської любові до України. Як геніальний поет, мислитель, Іван Франко не тільки провів зразковий діалог зі своєю епохою, але й активно веде цей діалог з нами. Уміймо тільки прислухатися й розуміти його, вчитися в нього великої мудрості та патріотизму.


О.М. Зборівська,
викладач циклової комісії гуманітарних дисциплін.

 

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯПлатформа MOODLE


Електронна бібліотека


Щоденний розклад занять