(03548) 2-24-82     096 760 79 16  batcnubip@nubip.edu.ua   +380 096 760 79 16

 

ВІДОКРЕМЛЕНИЙ СТРУКТУРНИЙ ПІДРОЗДІЛ

БЕРЕЖАНСЬКИЙ ФАХОВИЙ КОЛЕДЖ

НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ БІОРЕСУРСІВ І ПРИРОДОКОРИСТУВАННЯ УКРАЇНИ

        logo icon purple small logo icon purple small
 
A
A
A

ВИКЛАДАЧІ ТА СТУДЕНТИ КОЛЕДЖУ НА ІV НАУКОВИХ ПІКНІКАХ

IMG 1117

11 жовтня Площа Ринок міста Бережан перетворилася на осередок наукового життя. Тут проходили ІV Наукові пікніки, участь у яких взяли 20 команд – 100 учасників. Це – університети, коледжі, музеї та гуртки Бережан та Тернопільщини. У числі учасників – і викладачі та студенти Бережанського агротехнічного коледжу.

IMG 1086IMG 1087

"Наукові пікніки" – найбільший в Україні фестиваль популяризації науки просто неба.

Ще у не такі далекі 1990-ті харківський фізик їздив по області та демонстрував школярам цікаві досліди. Пропонував дітям відтворювати експерименти самостійно. Потім це забулося. У 2013 році кілька студентів вирішили зробити в Україні подобу "Пікніка наукового" у Варшаві, що проводиться раз на рік і збирає близько 100 тисяч глядачів. Ідею підхопили та реалізовували у Тернополі, Полтаві, Чернівцях, Києві, Кривому Розі, Дніпрі, Дубному, Луцьку, Львові, Одесі, Черкасах, Івано-Франківську, Сумській області, Запоріжжі, Миколаєві.

Наукові пікніки цікаві не тільки змістом, але й форматом: сучасним, прогресивним. Це така ненудна, неакадемічна наука. Організатори розуміють, що важливо не тільки "що?", але й "як?". Обирають локацію і час, "порядок денний" та ігрові форми так, щоби вони "зайшли" аудиторії.

"Наукові пікніки" – формат, що прагне віднайти професіоналів й ентузіастів, здатних найскладніші речі пояснити простими словами та унаочнити видовищними дослідами. Захід традиційно дозволив "торкнутися" всіх галузей знань: відтворити хімічні експерименти, зрозуміти фізичні закони, надрукувати щось на 3D-принтері, зібрати та покерувати роботами тощо.

Власні програми представили 20 закладів вищої освіти та організацій по роботі з дітьми і молоддю, в тому числі і наш коледж.

IMG 0878IMG 1265

Студенти Святослав Луців, Яна Якимів, Володимир Яциків та Тарас Замольський під керівництвом викладача Сергія Штогрина репрезентували можливості 3D-принтера, допомагали та настановляли у керуванні роботом, а також надали змогу зануритись у віртуальну реальність.

IMG 1111IMG 0923

Під наставництвом викладачів Ростислава Ухмана та Роксолани Ломницької студенти Святослав Луговий, Соломія Ломницька розкривали таємниці фізики, розповідали про складні речі просто, демонстрували будову та принцип роботи котушки Тесла, можливості використання цифрової лабораторії NOVA 5000, програму для спостереження тіл сонячної системи Celestia, програму для спостереження зоряного неба в реальному часі Stellarium.

IMG 1147IMG 0920

Учасники гуртка «Декоративна флористика» Інна Якимів, Олег Смачило, Христина Видойник, Михайло Бойко, Іван Нагайло та їх керівник викладач Наталія Чорна проводили майстер-клас з виготовлення екібан, кашпо, букетів із зерен кави, газети, квітів та інших природніх матеріалів.

Наукові пікніки – це популяризація природничих наук серед молоді, зокрема математики, фізики, хімії, біології, астрономії та інших наук, створення умов для творчого розвитку особистості та інтелектуального самовдосконалення молоді, поширення цікавих ідей для викладачів, як зробити свої заняття цікавішими та зрозумілішими, розвінчання стереотипів про освіту, науку, їх роль у житті і формуванні особистості.

IMG 1071IMG 1214IMG 1097IMG 1206

Сергій Штогрин,
Ростислав Ухман,
викладачі циклової комісії
фізико-математичних дисциплін та інформаційних технологій

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯПлатформа MOODLE


Електронна бібліотека


Щоденний розклад занять