(03548) 2-24-82     096 760 79 16  batcnubip@nubip.edu.ua

 

ВІДОКРЕМЛЕНИЙ СТРУКТУРНИЙ ПІДРОЗДІЛ

БЕРЕЖАНСЬКИЙ ФАХОВИЙ КОЛЕДЖ

НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ БІОРЕСУРСІВ І ПРИРОДОКОРИСТУВАННЯ УКРАЇНИ

        logo icon purple small logo icon purple small
 
A
A
A

30 березня 2017 року у коледжі відбулося засідання атестаційної комісії І рівня ВП НУБіП України «Бережанський агротехнічний коледж» з приводу атестації педагогічних працівників. Головою атестаційної комісії була директор навчального закладу Пилипишин С. І.

У засіданні атестаційної комісії взяв участь завідувач навчально-практичного центру «Борщівський агротехнічний коледж» Поплета О. В.

Комісією було атестовано на відповідність займаній посаді керівний склад коледжу: директора - Пилипишин С. І., заступника з навчальної роботи - Калатала О. В., заступника з виховної роботи - Процик Г. В.

28 березня у ВП НУБіП України «Бережанський агротехнічний коледж» пройшов творчий звіт колективів художньої самодіяльності в рамках XXXVI МІЖНАРОДНОГО ФЕСТИВАЛЮ ХУДОЖНЬОЇ ТВОРЧОСТІ «ГОЛОСІЇВСЬКА ВЕСНА» під гаслом «Україна – єдина родина». Барвистою передумовою до початку звіту стала виставка робіт гуртків художньої і технічної творчості. Далі відбулася головна подія свята – концертна програма, де ведучі Василь Лещук і Христина Бабич представили почесне журі, а саме: Пилипишин С. І. (директора коледжу), Майданюк І. З., (завідувача кафедри культорології НУБіП України, доктора філософських наук, академіка Української академії наук вищої освіти), Крищука М. М, (методиста НМЦ ПТО в Тернопільській області, члена НСЖУ), Видиш Р. І. (керівника студії АРТ КРОК), Карабаника В. І. (відмінника освіти України), Драбик І. М., (організатора проекту «Резонанс запрощує»), Хиляк Х. (керівника хореографічної студії «Тандем»).

29.03.2017 викладачем Семеновим О. О. у рамках тижня циклової комісії «Спеціальних електротехнічних дисциплін» проведено тематичний захід на тему «Історія розвитку електротехніки». Під час змістовних доповідей, підготовлених студентами групи Е-21М, присутні поринули у вражаючий світ досліджень електромагнітних процесів та явищ. Родзинкою заходу стала демонстрація так званої «котушки Тесли» виготовленої студентом групи Е-21М Кулебою Богданом.

29.03.2017 викладачами Біликом Б. Я. та Семеновим О. О. організовано зустріч із працівником Бережанського РЕМу Ухманом Олегом Михайловичем. У ході зустрічі студент Копча Олександр зачитав цікаву доповідь про методи підвищення якості та економії електроенергії. Гість заходу, опираючись на власний досвід, виокремив особливості роботи енергетиків та наголосив про необхідність навчання й розвитку практичних навиків роботи. Зауважив, що робота енергетика є надзвичайно важливою у сучасному суспільстві, а також однією із найбільш небезпечних. Студенти із цікавістю слухали Олега Михайловича та задавали різноманітні питання.

23 березня 2017 року у Тернопільському коледжі економіки, права та інформаційних технологій ТНЕУ відбувся науково-практичний семінар обласного об’єднання викладачів математики ВНЗ І-ІІ р.а. Тернопільської області, який відвідали викладачі циклової комісії фізико-математичних дисциплін, інформатики та обчислювальної техніки Білан Л. В. та Роман Л. Х. Тема семінару «Особливості викладання математики з використанням ІКТ в умовах новітніх освітніх тенденцій».

Одночасно відбулася обласна студентська олімпіада з математики та вищої математики серед студентів ВНЗ І-ІІ р. а. Тернопільської області, яку від нашого коледжу представляли студентки груп Б-21м Гевко Людмила та ОФП-11м Штогрин Софія.

23 березня 2017 року в літературній світлиці музею книги у рамках відзначення Всеукраїнського тижня дитячої та юнацької книги відбулась історико-краєзнавча конференція "Роль о. Лева Джулинського в громадсько-культурному житті Бережанщини", присвячена 170-річчю від дня народження священика, видавця, учня бережанської гімназії Лева Джулинського.

Вода, у тебе немає ні смаку,

ні кольору, ні запаху,

тебе неможливо описати,

тобою насолоджуються,

не знаючи, що ти таке насправді.

Не можна сказати,

що ти є необхідною для життя:

 ти — саме життя.

(А.Сент-Екзюпері)

22 березня 1993 року генеральною Асамблеєю ООН, був проголошений Всесвітній День води, і з тих пір ця подія відзначається щорічно.

Головне завдання цього дня, на нашу думку, -  нагадати кожному жителю планети про величезну важливість водних ресурсів для підтримання життя на Землі.

Тому, викладачі циклової комісії природничих дисциплін Соколовська І. Я. та Олійник О. М., відзначили цей день здійснивши разом із студентами перегляд відеофільму про особливості води та її властивості.

16 березня 2017 року відбулося чергове засідання ради роботодавців Бережанського агротехнічного коледжу, приурочене до тижня карєри.

Директор навчального закладу Світлана Ігорівна Пилипишин провела аналіз діяльності  ради за 2016 рік. Розповіла присутнім, що на сьогоднішній день коледж працює на повну потужність, висловила подяку керівництвам підприємств, які найбільше сприяють виробничому навчанню та проходженню виробничих практик студентів на базі своїх підприємств за різними спеціальностями. Кожне засіданння ради роботодавців – це обговорення нагальних  питань, можливість удосконалювати наш навчально-виробничий процес.

Адміністрація ВП НУБіП України «Бережанський агротехнічний коледж» вітає педагогічний колектив із отриманням почесного диплому видавництва "ПЛЕЯДИ" за узагальнення та популяризацію педагогічного досвіду у 2016/17 навчальному році.

DIPLOM FORUM

Нехай це досягнення окриляє вас і спонукає до нових успіхів та перемог!

17 березня викладачами Соколовською І. Я. та Дворською Л. А. було проведено бінарне відкрите семінарське заняття в групах Б-21М та ЕкЕо-11М з дисциплін «Загальна екологія» та «Географія» на тему «Економічний розвиток країн Європи і його екологічні наслідки».

Мета семінарського заняття — розглянути і засвоїти загальну харак­теристику Європейського регіону, визначити пози­тивні і негативні риси його економіко-географічного та геополітичного положення, охарактеризувати різноманіття його природних умов і ресурсів та їх вплив на екологічну ситуацію в країнах Європи і порів­няти забезпечення природними ресурсами окремих країн  між собою.

15 березня студенти групи Е-41М разом зі своїм викладачем Біликом Б. Я. під час заняття з дисципліни «Експлуатація і ремонт електроустаткування та засобів автоматизації» на тему: «Організація раціональної експлуатації електроустаткування» відвідали з екскурсією, приуроченою тижню кар’єри, Бережанський РЕМ.

Екскурсію по виробничих об’єктах підприємства проводив старший диспетчер Мартиненко Юрій Олександрович. Він детально розповів про основні структурні підрозділи  ВАТ Тернопільобленерго, охарактеризував виробничу діяльність підприємства, а згодом, провівши інструктаж  з техніки безпеки, показав та розповів про призначення та роботу основних елементів діючої підстанції  110/35/10 кВ.

Знання і виконання вимог попереджувальних знаків та знаків пріоритету не тільки інформує нас про ситуацію на дорозі, але й часто забезпечує життя і здоров’я водія  та пасажирів.

20 березня 2017 року викладач Леськів М. С. провів відкрите лекційне заняття  «Попереджувальні знаки. Знаки пріоритету». Мета заняттявивчити призначення, назву та місце встановлення попереджувальних знаків та знаків пріоритету, а також дії водіїв згідно їхніх вимог.

Під час проведення тижня кар’єри 16 березня викладачами ЦК Економічних дисциплін була організована та проведена зустріч з виробниками на виробництві. Групи Ек-31М, М- 41М відвідали ТОВ «Жива земля Потутори». Під час екскурсії студенти економісти ознайомились з організацією та плануванням біодинамічного господарства, з новітніми технологіями виробництва екологічно чистої продукції, з методами безприв’язного утримання корів, вивчили проблеми господарства, зокрема виробничники наголосили на відсутності досконалого ринку збуту молока.

Викладач  циклової комісії «природничих дисциплін» Сновида М.П. разом із студентами груп Ео-21М взяли участь у виїзному навчальному семінарі на тему: « Екологічне маркування та методика ведення органічного господарства в галузі рослинництва та землеробства і веденням тваринницького господарювання на сучасному технологічному рівні  із врахуванням європейського досвіду»

Головним завданням поїздки було донести інформацію про екологічно чисте господарство нашого району, органічні методи господарювання, показати студентам агроекологічної спеціальності можливості майбутньої їхньої професійної діяльності, практичні поради швейцарських працівників господарства, ознайомитись із сучасними технологіями переробки органічної, екологічно чистої продукції, формування екологічної культури особистості, почуття відповідальності за природу, залучення студентів до активної природоохоронної діяльності.

В рамках тижня кар’єри 15 березня 2017 року викладачем Бурдаш У.Є. проведено для студентів Б-21М та Б-31М захід: «Зустріч із успішними людьми – випускниками БАТК».

З нагоди тижня кар’єри викладачем Бурдаш У.Є. була організована поїздка студентів групи Е-41М на Микулинецьку пивоварню «Бровар» (ТОВ «Микулинецький Бровар») з метою екскурсії.

Ознайомлення з структурою та технологічними процесами виробництва нам провів випускник економічного факультету БАТІ  2007 року Яріш Роман, який працює на даному підприємстві менеджером з продажу.

14 березня відбулася студентська науково-практична конференція на тему «Страховий випадок» приурочена до Тиждня карєри.

Мета заходу – обговорення та узагальнення результатів наукових досліджень студентів з питань страхування в умовах сьогодення. Для участі в даній конференції зареєструвалися студенти ІІ курсу спеціальності «Економіка підприємства» та «Бухгалтерський облік».

Сьогодні розвиток страхового ринку в Україні відбувається на фоні позитивних змін макроекономічної ситуації в державі при зростанні добробуту населення і посиленні державного регулювання і нагляду за страховою діяльністю. Аналіз сучасного стану, тенденцій і проблем розвитку вітчизняного страхового ринку свідчить про певні здобутки та численні недоліки, притаманні функціонуванню як окремих страхових компаній, так і всієї системи страхування.

14 березня 2017 року студенти коледжу груп ЕоЕк-11М, Ек-21М, ЕоК-31М здійснили поїздку в урочище Монастирок, що розташоване на західній околиці м.Бережани.  Учасники поїздки побували біля джерела з цілющою водою, на місці Василіанського монастиря, заснованого на цій місцевості у  XVI ст. та дерев’яної церкви Св. Спаса, що була знищена в часи радянської влади. Студенти та викладачі пройшлися Хресною дорогою, яка споруджена з ініціативи та старань жителів села Лісники.

3 березня 2017 року студенти груп К-21 М, Сп-21 М та А-21 М взяли участь у музейній зустрічі «Життєва стезя Митрополита та Кардинала Йосифа Сліпого» у Музеї сакрального мистецтва та переслідуваної церкви. Захід проведений в рамках відзначення 125-ї річниці від дня народження митрополита та кардинала Української Греко-католицької церкви Йосифа Сліпого.

       Викладачем циклової комісії спеціальних електротехнічних дисциплін Лукашевичем І.М. проведено відкрите практичне заняття на тему «Розрахунок природного освітлення». Тема заняття є сучасною, актуальною та має практичне застосування у реальному житті, що є надзвичайно важливим у підготовці високоякісного спеціаліста. На заняття були присутні викладачі циклової комісії. Заняття проводилося під чітким керівництвом викладача, який вміло спрямовував навчальний процес у потрібне русло.

Викладач циклової комісії
спеціальних електротехнічних
дисциплін Дудар О.П.

“Оберіть собі роботу до душі, і Вам не доведеться
працювати жодного дня у своєму житті”.
Конфуцій

    Час іде, а разом з ним змінюється “мода” на професії. Це пов’язано із багатьма факторами – попитом на ті чи інші професії з огляду на їх доцільність у економічному плані, можливості знайти роботу, влаштуватися працювати у певній місцевості, також це залежить від наявності працюючих підприємств, установ, організацій і кількості вакантних місць. Проте ті професії, навчанню яких здійснює Бережанський агротехнічний коледж, мають перспективу саме із врахуванням потреб нашого регіону у кваліфікованих робітниках, молодших спеціалістах, які працюватимуть у напрямках розвитку сільського господарства.
    Кожному громадянину нашої країни надано право на вибір професії, рід занять і роботи. Проте це право, як показує практика, інколи дуже важко реалізувати - не вистачає знань про самі професії, тих вимог, які вони пред'являють до особистості працюючого, і умінь оцінити власні здібності, виявити свої інтереси та схильності.
Вибір професії - це не миттєвий акт, а процес, що складається з низки етапів, тривалість якого залежить від зовнішніх умов та індивідуальних особливостей суб'єкта вибору професії.
    З огляду на це, вибір майбутньої професії – це відповідальний крок, який випускники зможуть зробити на підставі інформації про наш навчальний заклад, яка може бути отримана з різноманітних джерел – з інформації у друкованих виданнях, з відгуків та розповідей випускників та студентів нашого коледжу, з даних, що містяться у мережі Інтернет, а також від керівників, викладачів та працівників БАТК, які активно проводять профорієнтацію, висвітлюючи переваги навчання у Бережанському агротехнічному коледжі учням, їхнім батькам та вчителям, тим самим надаючи найбільш достовірну інформацію з «перших вуст» у формі розповідей про навчання, діалогів з майбутніми абітурієнтами, відповідей на усі запитання, які їх цікавлять.
    Щоб донести інформацію про наш навчальний заклад, 29 березня 2016 року працівники Бережанського агротехнічного коледжу – старший інспектор з кадрів Федуняк Т.В., викладач за спеціальністю та інженер ЄДЕБО Штогрин С.С. та юрисконсульт Крамар Н.П. провели профорієнтаційну роботу з учнями загальноосвітніх навчальних закладів, а саме: ЗОШ І-ІІІ ступенів села Верхня Липиця, ЗОШ І-ІІ ступенів села Нижня Липиця, ЗОШ І-ІІІ ступенів села Світанок, також загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів села Стратин та НВК села Чесники, Пуківської ЗОШ І-ІІІ ступенів Рогатинського району Івано-Франківської області з метою залучення абітурієнтів для вступу до Бережанського агротехнічного коледжу у 2016 році.
    Учням надавалася інформація про переваги навчання у коледжі та здобуття відповідних професій. Під час зустрічі учні отримали детальну інформацію про коледж, відділення, спеціальності, роздавалися буклети, флаєри, періодичні друковані видання з інформацією про спеціальності, вступні іспити, форми та умови навчання, адресу, контактні телефони, електронну адресу та реквізити коледжу. Висвітлені також були питання умов студентського побуту та дозвілля, можливості виїзду за кордон в рамках програм співробітництва з іноземними навчальними закладами та підприємствами, пільг для студентів, можливості реалізації здібностей кожного студента завдяки роботі різноманітних гуртків, факультативів, курсів та освоєння додаткових робітничих професій. Зроблено акцент на тому, що навчання у коледжі – це здобуття першого ступеня вищої освіти із перспективами продовжувати навчання на вищих ступенях у місті Бережани, шо є зручним та економічно доцільним способом отримати ступеневу вищу освіту у місті, максимально наближеному до місця проживання студентів.
Працівники коледжу висловлюють щиру подяку дирекціям шкіл та учителям за надану можливість поспілкуватися із учнями та виявлені при цьому підтримку і розуміння.
    Під час проведення профорієнтації викладачі та працівники коледжу з огляду на власний життєвий досвід усвідомлюють, що вибір професії — це фактично вибір життєвого шляху і надзвичайно відповідальний крок У житті кожної молодої людини настає момент, коли доводиться вирішувати, де здобути освіту - їй необхідно насамперед вибрати професію, і підходити до вирішення цього питання слід з максимальною серйозністю та з врахуванням усіх можливих факторів – від нахилів і здібностей учня, його мрій, сподівань, уподобань, також наявності гідних умов навчання для реалізації конституційного права на освіту, а згодом і на працю, – до можливостей успішного працевлаштування. Тут незайвим буде врахування думки батьків, учителів, інших авторитетних людей, які зможуть дати слушну пораду, адже обирати свій майбутній шлях у житті слід не тільки серцем, а й розумом.
    Нехай вибір навчального закладу не буде помилковим і принесе не тільки успіх, а й щастя, задоволення від студентського життя, міцні фундаментальні знання, практичні навики і духовний розвиток. Усім цим вимогам відповідає ВП НУБіП України «Бережанський агротехнічний коледж», який гостинно відчинить двері перед вами – абітурієнтами, які поповнять ряди студентів, готових вчитись, отримувати професію та працювати в ім’я майбутнього добробуту України.

 

   29 березня 2016 року викладачем Семеновим О.О. у рамках проведення тижня циклової комісії спеціальних електротехнічних дисциплін проведено виховну зустріч з працівниками дорожньо – патрульної поліції. «Правила дорожнього руху» взято за тему бесіди із студентами. Інспектор сектору дорожньо - патрульної поліції Бережанського відділу поліції головного управління національної поліції у Тернопільській області Чоп’як Іван Степанович детально роз’яснив присутнім студентам права та обовязки водіїв, навів приклади застосування цих знань у повсякденному житті. Також слово надавалося інспектору сектору дорожньо - патрульної поліції Бережанського відділу поліції головного управління національної поліції у Тернопільській області Баклаковій Галині Михайлівній, яка розповідала про правила пересування пішоходів та можливі наслідки порушення цих правил. На зустрічі також була присутня старший інпектор превентивної діяльності Голод Ірина Іванівна. Ірина Василівна наголосила необхідність дотримання не тільки Правил дорожнього руху, але й загалом законів, що регламентують поведінку громадян в суспільстві.

   Студенти із цікавістю поставилися до даного заходу та активно ставили запитання до присутніх гостей.

 

Голова циклової комісії
спеціальних електротехнічних дисциплін
Оберська Н.В.

 

   Відповідно до законодавства України, «Положення про організацію навчального процесу у вищих закладах освіти» та «Типового положення про атестацію педагогічних працівників» 24 березня 2016 р. у ВП НУБіП України «Бережанський агротехнічний коледж» було проведено атестацію педагогічних працівників комісією І рівня.
   Основна мета атестації-оцінювання професійно-педагогічної компетентності викладача, продуктивності його роботи та встановлення відповідної кваліфікаційної категорії була досягнута. Атестаційною комісією прийнято рішення про відповідність педагогічних працівників займаній посаді та про присвоєння кваліфікаційних категорій «спеціаліст першої категорії» і «спеціаліст другої категорії», а також порушене клопотання перед атестаційною комісією вищого рівня стосовно присвоєння кваліфікаційної категорії «спеціаліст вищої категорії» та про присвоєння педагогічних звань.

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯПлатформа MOODLE


Електронна бібліотека


Щоденний розклад занять