(03548) 2-24-82     096 760 79 16  batcnubip@nubip.edu.ua   +380 096 760 79 16

 

ВІДОКРЕМЛЕНИЙ СТРУКТУРНИЙ ПІДРОЗДІЛ

БЕРЕЖАНСЬКИЙ ФАХОВИЙ КОЛЕДЖ

НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ БІОРЕСУРСІВ І ПРИРОДОКОРИСТУВАННЯ УКРАЇНИ

        logo icon purple small logo icon purple small
 
A
A
A

«ВИРВАНІ З КОРЕНЕМ». ВИХОВНА ГОДИНА, ПРИСВЯЧЕНА 70-РІЧЧЮ ОПЕРАЦІЇ «ВІСЛА»

Цьогоріч на 28-29 квітня припадає сімдесята річниця акції "Вісла" – військово-політичної операції польської влади  депортації українців з південно-східних регіонів Польщі (українських етнічних земель) –  Лемківщини, Холмщини, Надсяння й Підляшшя – на її північно-західну територію. Лише за три місяці (квітень-липень) 1947 року було силоміць переселено понад 140 тисяч українців. Десятки тисяч людей за лічені дні втратили все: будинки, майно, землю, на якій жили століттями. В цей період вони зазнавали насильства, їх арештовували, розстрілювали, а за підозрою у сприянні УПА ув’язнювали у концтаборі в Явожні Краківського воєводства, створеного спеціально для «підозрілих» українців.

На «нових» місцях переселенцям діставалися залишені, часто понівечені колишніми власниками-німцями господарства. Українців було позбавлено церкви, школи й інших можливостей розвивати власне суспільно-культурне життя. Польська влада переслідувала навіть найменші прояви побутового культивування українських національно-культурних традицій.  А для того, щоб повністю унеможливити повернення українців на рідні землі, їм заборонили змінювати місце проживання.

Напередодні 70-х роковин злочинної акції «Вісла», студенти груп Ек-21М та Б-21М пригадали ці трагічні події в історії українсько-польських відносин. З причинами проведення депортації та її процесом присутніх ознайомила викладач історії - Линник Г. В., студенти мали змогу також прочитати спогади учасників цих подій та переглянути художній фільм А. Копчі «Акція «Вісла».

Викладач циклової комісії гуманітарних дисциплін

Линник Г. В.

Погода

Погода

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯПлатформа MOODLE


Електронна бібліотека


Щоденний розклад занять