(03548) 2-24-82     096 760 79 16  batcnubip@nubip.edu.ua   +380 096 760 79 16

 

ВІДОКРЕМЛЕНИЙ СТРУКТУРНИЙ ПІДРОЗДІЛ

БЕРЕЖАНСЬКИЙ ФАХОВИЙ КОЛЕДЖ

НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ БІОРЕСУРСІВ І ПРИРОДОКОРИСТУВАННЯ УКРАЇНИ

        logo icon purple small logo icon purple small
 
A
A
A

ВИХОВНА ГОДИНА НА ТЕМУ: «КОНФІДЕНЦІЙНА ІНФОРМАЦІЯ ПРО СТАН ЗДОРОВ’Я»

У студентському гуртожитку 24 травня 2017 року викладачем Юдіною Анною Андріївною та вихователем гуртожитку Гурко Любов’ю Теодозівною проведено виховну годину на тему: «Конфіденційна інформація про стан здоров’я».

Медична інформація, тобто свідчення про стан здоров'я людини, історію її хвороби, про мету запропонованих досліджень і лікувальних заходів, прогноз можливого розвитку захворювання, в тому числі і про наявність ризику для життя і здоров'я, за своїм правовим режимом належить до конфіденційної, тобто інформації з обмеженим доступом.

Медична інформація повинна відповідати наступним вимогам:

  1. доступність – така інформація, яка є зрозумілою пересічному громадянину, тобто людини, яка не має спеціальної медичної освіти;
  2. своєчасність – тобто така, яка надана людині в розумні строки чи терміни, коли вона має час прийняти рішення щодо оперативності свого лікування;
  3. достовірність – об’єктивний стан здоров’я людини;
  4. повнота – забезпечення рівня поінформованості людини, можливість самостійно оцінити стан власного здоров’я.

Отже, зрозуміло, що першоджерелом медичної інформації є лікар. Законодавство встановлює обов’язок лікаря зберігати деяку медичну інформацію у таємниці.

Відповідно до ст. 39-1 розділу VЗакону України «Основи законодавства України про охорону здоров’я» пацієнтмає право на таємницюпро стан свого здоров’я, факт звернення за медичною допомогою, діагноз, а також про відомості, одержані при його медичному обстеженні.

Забороняєтьсявимагати та подаватиза місцем роботи або навчання інформацію про діагноз та методи лікування особи.

Згідно ст. 40 розділу V Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров’я» медичні працівники та інші особи (вчителі, вихователі, працівники шкільної кухні та їдальні), яким у зв’язку з виконанням професійних або службових обов’язків стало відомо про хворобу, медичне обстеження, огляд та їх результати, інтимну і сімейну сторони життя громадянина,не мають права розголошуватиці відомості.

Особливо важливою  була присутність запрошеного на даний захід районного дерматовенеролога Довгого Віталія Васильовича. Лікар Довгий Віталій Васильович обговорив та роз’яснив  студентам-хлопцям у виключно  чоловічій  розмові питання, що їх цікавили.

Викладач правознавства

Юдіна А. А.

Дошка оголошень

Погода

Погода

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯПлатформа MOODLE


Електронна бібліотека


Щоденний розклад занять