14.05.2025 р. на відділенні Компʼютерної та електричної інженерії ВСП «Бережанський фаховий коледж НУБіП України» відбувся відкритий публічний захист звітів з виробничої практики здобувачів фахової передвищої освіти «фаховий молодший бакалавр», групи К-41 спеціальності «Комп’ютерна інженерія».
Новини циклової комісії ФМД ТА ІТ
У рамках підвищення цифрової грамотності студентів в коледжі 12 травня викладач циклової комісії фізико-математичних дисциплін та інформаційних технологій Семенів Тарас провів інтерактивний захід на тему «Безпека в інтернеті» в групах Сп-11 та Е-21. Метою даного заходу було не лише ознайомити студентів із сучасними загрозами в цифровому просторі, а й сформувати практичні навички безпечної поведінки онлайн.
Фізика відіграє надзвичайно важливу роль у житті кожної людини, хоча ми часто цього не помічаємо. Її значення пронизує майже всі аспекти нашого існування. Вона допомагає нам розуміти природні явища, такі як зміна пір року, дощ, вітер, веселка, припливи та відпливи. Ми можемо пояснити, чому падають предмети, як літають птахи та літаки, чому небо блакитне та ін.. Майже всі сучасні технології є результатом застосування фізичних принципів.
Історія Всесвітнього дня паролів бере свій початок як ініціатива, спрямована на те, щоб привернути увагу користувачів до критичної важливості створення надійних паролів для їхніх облікових записів в інтернеті. У сучасному цифровому світі прості паролі, які легко вгадати або зламати, роблять нас вразливими перед кіберзлочинцями. Вперше про заснування Всесвітнього Дня паролів компанія Intel Security оголосила в 2013 році.
Міжнародний день астрономії — професійне свято людей, чия діяльність безпосередньо пов'язана з астрономією — одною з найдавніших наук на Землі. Святкується двічі на рік: весняний день астрономії святкується в суботу — в період із середини квітня до середини травня, поблизу або перед 1-ю четвертиною Місяця та осінній день астрономії святкується в період із середини вересня до середини жовтня. Цього року весняний день астрономії відзначався 3 травня.
30 квітня 2025 року на базі ВСП «Фаховий коледж економіки, права та інформаційних технологій ЗУНУ», відбулося засідання методичного об’єднання викладачів інформаційних систем та технологій в бізнесі. В рамках засідання було проведено науково-практичний семінар на тему: «Цифрові технології в освіті: сучасні методи викладання», участь у якому взяли понад 20 викладачів з фахових коледжів області.
Міжнародний конкурс студентських наукових робіт «Black Sea Science», який щорічно проводить Одеський національний технологічний університет під егідою Black Sea Universities Network та ISEKI-Food Association, знову зібрав талановиту молодь з усього світу.
4 квітня 2025 року, викладач математики, фізики та інформатики циклової комісії фізико-математичних дисциплін та інформаційних технологій Андріїв Роман Ростиславович взяв участь у шостій міжнародній семінарі lntelligent lnformation Technologies & Systems of lnformation Security (lntellTSIS-2025), де презентував наукову роботу на тему “Оцінювання методів інтелектуального аналізу маніпулятивного контенту в інформаційному просторі”, де був співавтором.
TinkerCad, інтуїтивно зрозуміле середовище для 3D-моделювання та схемотехніки, стає цінним інструментом на уроках інформатики в коледжі, особливо в контексті розвитку STEM-освіти. Завдяки можливості створювати інтерактивні електронні кола, студенти отримують практичний досвід, який виходить далеко за межі теоретичних знань. Вони можуть віртуально з'єднувати різні електронні компоненти, такі як резистори, світлодіоди, датчики та мікроконтролери, і спостерігати за їхньою взаємодією в режимі реального часу. Такий підхід допомагає краще зрозуміти фундаментальні принципи електротехніки та схемотехніки, роблячи абстрактні концепції більш конкретними та наочними.
#«STEM-весна-2025»
Сьогодні студенти групи К-11 під керівництвом викладача технологій Володимира Ціпліцького вирушили у захопливу подорож до тривимірного шахового світу! Під керівництвом викладача вони опановували програму SketchUp, щоб перетворити плоскі шахові фігури на об'ємні 3D-моделі. Замість звичної 2D-дошки, студенти досліджували можливості архітектурного проектування, створювати об'ємні образи знайомих фігур. Першим кроком стало відтворення величі Королеви, де кожен зміг відчути себе справжнім 3D-скульптором, крок за кроком додаючи форму та деталі. Це був лише початок захопливого процесу поєднання логіки шахів та креативності 3D-моделювання!