Відокремлений структурний підрозділ

БЕРЕЖАНСЬКИЙ ФАХОВИЙ КОЛЕДЖ

Національного університету біоресурсів і природокористування України

A
A
A

7 КРОКІВ ДЛЯ ЕМОЦІЙНОГО ЗДОРОВ'Я

7 кроків для емоційного здоровя

Є прості речі, які підтримують наше благополуччя. Неприємності нікуди не зникають, але є кроки, які можуть зміцнити вашу емоційну стійкість. Ви можете перетворити їх на свої щоденні звички, які стануть для вашого здоров'я вітамінами, свіжим повітрям і фізичними вправами.
Перші два кроки найважливіші.

Перший крок − Подяка. Це рятівне коло для вашого серця. У розпал неприємностей легко потонути в розпачі. Подяка за що? Подяка за все. За те, що ви дихаєте, за вашу ранкову каву, за тепло сонця на вашому обличчі, за краплі дощу на листках, за близьких людей. Подяка працює як вимикач для страждань. Користуйтеся нею щодня.

Другий крок − Прощення. Ніщо не роз'їдає нашу душу і тіло, як образа, заздрість і гнів. Пробачте тих, хто заподіяв вам біль. Пробачте начальника, що не цінує вас, вибачте людину, що покинула вас, вибачте незнайомця, що наступив вам на ногу. Відразу може не вийти, але з часом, обов'язково вийде. Щоразу, як ви будете відчувати, що хтось порушує мир у вашій душі − пробачте його. Якщо ви будете рухатися крізь біль далі, біль залишиться позаду. Благословіть її. Нехай йде. Ваша мета полягає не в помсті цьому світу, а в здобутті емоційної свободи.

Третій крок − Пишіть. Зробіть це звичкою − вивантажувати весь вміст вашого розуму на папір. Звільнятися від негативного і проблем. Виразіть ваші почуття для того, щоб краще зрозуміти їх. Запишіть проблему, щоб краще вирішити її. Запишіть свої думки на папір в першій половині дня і ваш розум отримає необхідну свободу для вжиття заходів. Звільніть ваш розум на ніч, і ви готові спати, знаючи, що якщо щось має бути зроблено, ви не забудете.

Крок четвертий − Тиша. У житті багато шуму. Телефони, радіо, телевізори, транспорт, люди. Хто може повноцінно думати, відчувати або встановити душевну рівновагу не звертаючи увагу на гучність? Найкращою практикою для шукачів тиші є медитація. Практика медитації дозволяє спостерігати і визначити свої власні нескінченно повторювані думки, і тим самим від них звільнитися. П'ять хвилин медитації може розірвати нескінченний внутрішній діалог із самим собою, дати вам відпочинок і відкрити перспективи. Тиша, коли ви знайдете її, дозволить вам скинути емоційні обладунки, зняти стрес і, відкривши, слухати своє серце.

Крок п'ятий − Ствердження. Це дуже корисно, коли ми мислимо в позитивної формі. Чи звертали ви увагу як легко скотитися в спадну спіраль несхвалення і відчаю? Постійна «дієта» зі страху і поганих передчуттів дуже шкідлива для нашого емоційного здоров'я. Навчіться помічати те, що ви схвалюєте. Зробіть це своєю метою. Маленькі події: автобус, що прийшов вчасно, смачний обід, хороший вчинок. Шукайте такі моменти і набирайтеся від них сил. Більше того, висловлюйте своє схвалення, коли ви це можете.

Крок шостий − Швидкоминучі почуття. Емоції, як погода. Емоційно здорові люди вміють робити паузу посеред хаосу і визначити домінуючі емоції − що це: страх? гнів? і сказати собі: «ці почуття проходять через мене». Це правда. Ваше почуття гніву пройде можливо через кілька хвилин і навіть якщо гнів спливе на поверхню, він пройде. Ви залишитеся. Зробіть кілька глибоких вдихів зі словами «почуття гніву проходить через мене» і відчуття реальності до вас повернеться. Ви відновите своє емоційне благополуччя.

Крок сьомий − Свої власні джерела. Це дуже важливо. Ви самі знаєте, що може служити для себе джерелом позитивних емоцій − робота, прогулянка, читання книг, гра з кішкою, приготування вечері. Все це активно відновлює емоційне здоров'я. Визначте ці джерела для себе і обов'язково частіше ними користуйтеся.

Приєднуйтеся до нас

    
Шановні ВИКЛАДАЧІ!
Інформаційні матеріали на сайт Коледжу необхідно надсилати на поштову скриньку
 Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
 

 

© 2024 Your Company. Designed By JoomShaper

Відокремлений структурний підрозділ

БЕРЕЖАНСЬКИЙ ФАХОВИЙ КОЛЕДЖ

НУБіП України

Адреса:

 вул. Академічна 20, м. Бережани,
Тернопільська обл., Україна, 47501

 (03548) 2-24-82   096 760 79 16

vp_batk@ukr.net   batcnubip@nubip.edu.ua

 

Національний університет біоресурсів

і природокористування України

Адреса:

 03041, Україна, м. Київ,
вул. Героїв Oборони, 15.

 (044) 527-82-42

 rectorat@nubip.edu.ua

 
 

Навігація