ВІДОКРЕМЛЕНИЙ СТРУКТУРНИЙ ПІДРОЗДІЛ

БЕРЕЖАНСЬКИЙ ФАХОВИЙ КОЛЕДЖ

НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ БІОРЕСУРСІВ І ПРИРОДОКОРИСТУВАННЯ УКРАЇНИ

A
A
A
Дитинство, яке перевернула війна

Дитинство, яке перевернула війна

Щороку в перший день літа у світі відзначають Міжнародний день захисту дітей – найпрекрасніше свято радості та надії.  У 2023 році цей день припадає на четвер.

Кожна дитина має повне право бути захищеною, розвиватися й навчатися для кращого майбутнього. І сьогодні – в цей непростий час - ми схиляємо голови в тузі за тими, котрі не пізнали радості життя, бо їм не дала зробити цього війна.

Ми боремось, щоб повернути тих, кого росія депортувала.  Це свято сьогодні є нагадуванням суспільству про необхідність захищати права малечі, прагнути, щоб усі діти росли щасливими і в майбутньому стали хорошими батьками і громадянами своєї мирної процвітаючої країни.

6

Діти – це безмежна ще не зіпсована щирість і відвертість. Їх майбутнє залежить від нас. Наше майбутнє залежить від них. Діти – це ангели. Вони не повинні страждати від того, що хтось вважає їх чужими. Вони повинні жити в світі без війни, який не знає, що таке жорстокість, біль та насильство. Давайте створимо для них такий світ разом!

Вперше День захисту дітей був відзначений у 1950 році в 51 країні світу. Його впровадження відбулося за ініціативи Ради Міжнародної демократичної федерації жінок у Парижі з метою захисту дітей, що залишилися без батьків та дому під час Другої світової війни.

Організація Об’єднаних Націй (ООН) підтримала цю ініціативу, проголосивши захист прав, життя та здоров’я дітей важливим напрямом своєї роботи. Була також проговорена необхідність соціального захисту прав дитини.

1

До речі, Міжнародний день захисту дітей — це не єдине свято, присвячене дітям та їхнім правам. У деяких країнах 20 листопада відзначається Всесвітній день дитини. Цю дату обрали не випадково: 20 листопада 1959 року ООН прийняла Декларацію прав дитини, яка проголошувала рівність прав дітей у різних сферах: вихованні, освіті, соціальному забезпеченні, фізичному і духовному розвитку незалежно від кольору шкіри, національної приналежності, громадського походження, майнового стану та іншого.

Через 30 років, 20 листопада 1989 року, Генеральною асамблеєю ООН була ухвалена Конвенція про права дитини, яка вважається світовою конституцією для дітей.

23

Україна ратифікувала конвенцію 27 вересня 1991 року. Відтоді цей документ є частиною національного законодавства.

Вітаю, дорогі діти! Бажаю щастя в кожній сім’ї. Щасливих щирих дитячих очей та посмішок. Здоров’я і достатку, душевної теплоти і сердечності, повноцінної уваги, турботи і розуміння.

Дорослі, бережіть дітей, адже вони наше майбутнє!

 

Василь Лещук,
голова профспілкової організації студентів
ВСП «Бережанський фаховий коледж НУБіП України»

 

 

© 2023 Your Company. Designed By JoomShaper

Відокремлений структурний підрозділ

БЕРЕЖАНСЬКИЙ ФАХОВИЙ КОЛЕДЖ

НУБіП України

Адреса:

 вул. Академічна 20, м. Бережани,
Тернопільська обл., Україна, 47501

 (03548) 2-24-82   096 760 79 16

vp_batk@ukr.net   batcnubip@nubip.edu.ua

 

Національний університет біоресурсів

і природокористування України

Адреса:

 03041, Україна, м. Київ,
вул. Героїв Oборони, 15.

 (044) 527-82-42

 rectorat@nubip.edu.ua

 
 

Навігація