Відокремлений структурний підрозділ

БЕРЕЖАНСЬКИЙ ФАХОВИЙ КОЛЕДЖ

Національного університету біоресурсів і природокористування України

A
A
A
Міжнародний день Чорного моря

Міжнародний день Чорного моря

У світі в останій день жовтня відзначають Міжнародний день Чорного моря. Саме 31 жовтня 1996 року шістьма причорноморськими країнами підписаний стратегічний план із реабілітації та захисту Чорного моря.

У Міжнародний день Чорного моря в країнах-учасницях цього документа проходять різні заходи, присвячені проблемам Чорного моря і збереження його унікальної екосистем — це і конференції, круглі столи, виховні години.

7

133

Викладач географії, Людмила ДВОРСЬКА, розпоповіла студентам цікаві відомості про цей день.
20

Чорне море - внутрішнє море басейну Атлантичного океану. Це важливий район транспортних перевезень і один з найбільших курортних регіонів Євразії. Цей регіон щільно заселений людиною ще з античних часів, тому узбережжя Чорного моря і басейн річок, що впадають в нього, є районами з високою антропогенною дією. Все це порушує рівновагу в екологічній системі моря. Рослинний світ моря включає 270 видів багатоклітинних зелених, бурих, червоних донних водоростей. У складі фітопланктону — не менше 600 видів. У Чорному морі мешкає більше 2500 видів тварин.

1718

Але, російська війна в Україні, яка триває вже більше 9 років, майже два з яких у вигляді повномасштабного вторгнення, має значний вплив на природне середовище, зокрема, і на наші моря: Чорне та Азовське. Через блокування портів та мінування акваторії вони залишаються майже недоступними не лише для рибалок чи туристів, а й для науковців, які до того десятиліттями досліджували зміни у морському середовищі.

1415

Військова агресія рф вкрай негативно впливає на екосистему Чорного моря. Запуски ракет з підводних човнів, викинуте в море відпрацьоване ракетне паливо, морські міни, та ще безліч токсичних впливів зазнає кожного дня морське середовище. Наслідки цього ми побачимо згодом. Сподіваємось, що такого жахливого впливу вдасться уникнути в найближчий час, а якості морського середовища Чорного Моря надаватиметься більше значення у всьому світі.

Справжньою катастрофою для Чорного моря і всього півдня України стало знищення російськими військами греблі Каховської ГЕС у червні 2023 року. У зоні затоплення опинилися декілька об’єктів природно-заповідного фонду. Існування окремих видів та екосистем було поставлено під загрозу.

Для того щоб зрозуміти, як відновлювати море, науковцям важливо знати наслідки і масштаб впливу війни на морську екосистему. Через окупацію море майже недоступне й оцінити вплив поки неможливо. У Чорному морі наразі вчені можуть дуже обмежено відбирати зразки у прибережній зоні і в лиманах. Але перші спостереження говорять – НАДІЯ Є.

411

Людмила ДВОРСЬКА,
викладачка природничих дисциплін

Приєднуйтеся до нас

    
Шановні ВИКЛАДАЧІ!
Інформаційні матеріали на сайт Коледжу необхідно надсилати на поштову скриньку
 Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
 

 

© 2024 Your Company. Designed By JoomShaper

Відокремлений структурний підрозділ

БЕРЕЖАНСЬКИЙ ФАХОВИЙ КОЛЕДЖ

НУБіП України

Адреса:

 вул. Академічна 20, м. Бережани,
Тернопільська обл., Україна, 47501

 (03548) 2-24-82   096 760 79 16

vp_batk@ukr.net   batcnubip@nubip.edu.ua

 

Національний університет біоресурсів

і природокористування України

Адреса:

 03041, Україна, м. Київ,
вул. Героїв Oборони, 15.

 (044) 527-82-42

 rectorat@nubip.edu.ua

 
 

Навігація