Відокремлений структурний підрозділ

БЕРЕЖАНСЬКИЙ ФАХОВИЙ КОЛЕДЖ

Національного університету біоресурсів і природокористування України

A
A
A
Коли правильно планувати – буде що споживати

Коли правильно планувати – буде що споживати

В понеділок 27 березня 2023 відбулася зустріч першої заступниці голови Бережанської міської ради Марії ЛУК’ЯНОВОЇ з студентами економічних спеціальностей коледжу на тему: «Процес бюджетування у громаді».

2345

Створення об’єднаних територіальних громад (ОТГ) передбачило появу нового виду місцевих бюджетів - бюджетів ОТГ, нових суб’єктів управління бюджетом, а також нових правил бюджетотворення. Це містить потужний потенціал формування нової якості бюджетного менеджменту, позбавленого численних хронічних хвороб вітчизняної моделі управління бюджетом. Проте в разі застосування неадекватних підходів до формування та використання фінансових ресурсів новостворені об’єднані територіальні громади не виправдають наявних очікувань і не матимуть позитивного впливу на соціальне становище та економічний розвиток. У сфері планування бюджетів ОТГ виникає чимало проблем. Значна їх частина зумовлена діями чи бездіяльністю органів державного управління. Втім, важливі повноваження у сфері бюджетного планування зосереджено також в органах місцевого самоврядування. Відтак, частина недоліків у плануванні бюджетів ОТГ є наслідком дій чи бездіяльності суб’єктів бюджетного процесу на місцевому рівні.

678

Доповідачкою було доведено основні статті доходів і витрат місцевого бюджету, як планується і реалізовується план. Обговорено поточні проблеми які виникають підчас виконання бюджету. Окремо доповідачка зупинилася на медичній реформі, і на ризиках які виникли в нашій громаді стосовно цього. Обговорено інші питання негативного впливу на дохідну частину бюджету нашої ОТГ, питання залучення інвесторів і створення нових робочих місць у громаді. Висвітлила питання релокації виробничихпотужностей підприємствіз територій, де сьогодні ведуться активні бойові дії, на територію західної України.

Зустріч відбулася жваво, цікаво, з розглядом великої кількісті проблемних питань, і можливостей їх вирішення. Окремим результатом зустрічі є домовленість про проходження здобувачами освіти коледжу виробничої практики у міській раді Бережанської громади.Нові креативні ідеї молодого покоління як ніколи на часі.

Олег АНДРУСЯК,
викладач циклової комісії
спеціальних економічних дисциплін

Приєднуйтеся до нас

    
Шановні ВИКЛАДАЧІ!
Інформаційні матеріали на сайт Коледжу необхідно надсилати на поштову скриньку
 Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
 

 

© 2024 Your Company. Designed By JoomShaper

Відокремлений структурний підрозділ

БЕРЕЖАНСЬКИЙ ФАХОВИЙ КОЛЕДЖ

НУБіП України

Адреса:

 вул. Академічна 20, м. Бережани,
Тернопільська обл., Україна, 47501

 (03548) 2-24-82   096 760 79 16

vp_batk@ukr.net   batcnubip@nubip.edu.ua

 

Національний університет біоресурсів

і природокористування України

Адреса:

 03041, Україна, м. Київ,
вул. Героїв Oборони, 15.

 (044) 527-82-42

 rectorat@nubip.edu.ua

 
 

Навігація