Відокремлений структурний підрозділ

БЕРЕЖАНСЬКИЙ ФАХОВИЙ КОЛЕДЖ

Національного університету біоресурсів і природокористування України

A
A
A
Найпоширеніші схеми платіжного шахрайства у воєнний час

Найпоширеніші схеми платіжного шахрайства у воєнний час

У п’ятницю 24 квітня 2023 року викладачі та студенти економічних спеціальностей коледжу відвідали вебінар на тему: «Платіжне шахрайство у воєнний час». Головна експертка Управління зв’язків з громадськістю та фінансової обізнаності НБУ Тетяна Машлаковська презентувала доповідь про можливі загрози втрати грошей їхніми власниками.

6

Інтернет-шахрайство існує стільки ж, скільки люди користуються всесвітньою павутиною, і з кожним роком актуальність боротьби з ним зростає. Примітно, що потрапляють у сіті зловмисників не тільки новачки, але і досвідчені користувачі. Як розпізнати шахраїв і що робити, якщо ви стали жертвою шахрайства в Інтернеті – такі питання і були об’єктом обговорення на даному вебінарі.

Фахівці кіберполіції та інших відомств знають десятки схем шахрайства в інтернеті. Ось декілька основних.

2345

Фішинг вважається найстарішим видом шахрайства в Інтернеті. Його мета – отримання логіна та пароля користувача з метою подальшого використання його особистих даних – платіжних.

Шахрайство з кредитними картами може статися з кожним, хто повідомив третім особам свої платіжні дані (номер картки, термін дії та CVV-код) або втратив свою банківську карту і не заблокував її. В такому випадку зловмисник може користуватися грошима іншої людини і навіть взяти на нього кредит.

Фіктивні інтернет-магазини від реально існуючих розпізнати до прямого контакту не вийде. Схема шахрайства така – шахрай зв’язується з користувачем від імені представника магазину і просить перевести частину або всю суму оплати за бажаний товар. Після отримання грошей шахрай залишить жертву без товару.

Пропозиції допомоги в погашенні боргу. Пропозиція допомоги в погашенні боргу – одна з популярних шахрайських дій в інтернеті, яка спрямована на користувачів, які оформили швидкий кредит онлайн або банківський займ і бажають вигідніше його позбутися. Але насправді такі «помічники» частіше є шахраями, які знайшли дані про клієнта. Їхня головна мета – переконати такого позичальника, що вони зможуть позбавити його від кредиту. І як тільки це вдасться, вони попросять аванс, після отримання якого, змінять контактні дані.

Пропозиції швидкого заробітку Швидкого заробітку шукає майже кожен. Але отримати його в інтернеті може тільки той, хто переконає інших вислати йому невелику суму, гарантуючи винагороду. Ці та подібні пропозиції, що обіцяють казкові багатства, вже не рідкість. І, здавалося б, кожен розуміє – ймовірність, що така пропозиція буде правдою – мінімальна, але знаходяться ті, хто став жертвою.

Телефонні дзвінки від імені працівників банку – шахраї запевняють що до рахунків в банку отримали доступ сторонні особи і випитують потенційних жертв конфіденційну інформацію.

Спуфінг – шахраї маскуються під авторитетну організацію для отримання конфіденційних даних з метою заволодіння коштами жертви.

Отже, як не стати жертвою шахраїв в інтернеті.

Не надавати особисті дані на незнайомих сайтах. Паспортні і платіжні дані, телефон, логін і пароль в інтернеті надавати тільки в разі 100% впевненості, що перебуваєте на офіційних сайтах.

Не робити великих передоплат при покупці в інтернет-магазині. Краще використовувати спосіб покупки – накладений платіж. Тоді можна отримати товар, оглянути його і після цього оплатити.

Не користуватися підозрілими сервісами або пропозиціями інших людей. Люди або сервіси, що пропонують швидкий заробіток або допомогу в рішенні кредитних труднощів часто виявляються шахраями.

Шановні читачі допису, будьте пильними, не робіть необдуманих вчинків, не приймайте швидких рішень які стосуються Ваших фінансів і тоді Ваші гроші будуть в безпеці!

7

Олег АНДРУСЯК,
викладач циклової комісії
спеціальних економічних дисциплін

Приєднуйтеся до нас

    
Шановні ВИКЛАДАЧІ!
Інформаційні матеріали на сайт Коледжу необхідно надсилати на поштову скриньку
 Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
 

 

© 2024 Your Company. Designed By JoomShaper

Відокремлений структурний підрозділ

БЕРЕЖАНСЬКИЙ ФАХОВИЙ КОЛЕДЖ

НУБіП України

Адреса:

 вул. Академічна 20, м. Бережани,
Тернопільська обл., Україна, 47501

 (03548) 2-24-82   096 760 79 16

vp_batk@ukr.net   batcnubip@nubip.edu.ua

 

Національний університет біоресурсів

і природокористування України

Адреса:

 03041, Україна, м. Київ,
вул. Героїв Oборони, 15.

 (044) 527-82-42

 rectorat@nubip.edu.ua

 
 

Навігація