Значення Шевченка для українського народу ніколи не вичерпується. В його творах звучать слова вічної правди, невмирущої краси, найглибшої доброти.
Нове покоління знаходить у геніальних творах поета нові ідеї, нові, непомічені попередніми поколіннями, скарби духовні.
На Бережанщині Тарас Шевченко має свою історію вселюдської любові і визнання.
Для більш глибокого вивчення Шевченкіани Бережан та Бережанщини та донесення до широкого кола студентства у Бережанському агротехнічному коледжі, спільно із музеєм книги м.Бережани, 5 березня 2019 року відбулася студентська науково-пізнавальна конференція «Постать Т.Г.Шевченка в культурно-освітньому житті Бережанщини кінця ХІХ – середини ХХ століть», присвячена 205-ій річниці від дня народження Великого Кобзаря.
З вітальним словом та словами пошанування пророка нашого народу виступила директор коледжу - Світлана Пилипишин та Лілія Зінчук – директор Бережанського міського музею книги.
Тематика виступів була цікавою та різноманітною. Шляхи великої долі Тараса Шевченка перед аудиторією розкрила викладач Ганна П’єнтак. Цікавою і неординарною була доповідь викладача Олександри Бойко - про перші відзначення роковин Великого Кобзаря на Бережанщині.
З великим зацікавленням присутні слухали виступи студентів Надії Заворотної (гр.ОФП-21М), Христини Стефінів, які цікаво, в деталях розказали історію спорудження пам’ятників Тарасу Шевченку у с.Жуків та м.Бережани. З історією та походженням гіпсових барельєфів що знаходяться на бережанській землі виступила Аліна Пукало (гр. К-21М).
Лілія Зінчук представила присутнім «Кобзар» 1899 року видання та його непростий «шлях» до музею книги, а також цікаві мініатюрні видання «Кобзаря» та поезій Т.Шевченка що знаходяться у фондах музею.