23 січня у ВП НУБіП України «Бережанський агротехнічний коледж» відбувся семінар-навчання для працівників коледжу.
Під час семінару учасники розглянули питання про нове у документуванні управлінської діяльності, ведення діловодства в закладах освіти. Світлана Пилипишин (директорка коледжу) ознайомила присутніх із «Постановою Кабінету Міністрів України від 17 січня 2018 р. № 55 Деякі питання документування управлінської діяльності», а також із «Змінами, внесеними згідно з Постановами КМ № 992 від 07.11.2018, № 375 від 17.04.2019». Кабінет Міністрів України постановив затвердити типову інструкцію з документування управлінської інформації в електронній формі та організації роботи з електронними документами в діловодстві, електронного міжвідомчого обміну та типову інструкцію з діловодства в міністерствах, інших центральних та місцевих органах виконавчої влади. Інструкції визначають, як мають бути складені накази, протоколи, листи, акти та інші документи, визначають особливості складання номенклатури справ, зберігання документів тощо. Окремо інструкцією визначені вимоги щодо оформлення документів, що виготовляються за допомогою комп’ютерної техніки. Зокрема, документом визначені вимоги до шрифтів, міжрядкових інтервалів тексту, розмірів полів документів та інші особливості оформлення документації. Дотримання норм документа є обов'язковим для всіх працівників коледжу.
На семінарі також обговорили питання щодо надання першої медичної некваліфікованої допомоги людині, що раптово захворіла або постраждала. Оксана Павлюк (лікарка комунального некомерційного підприємства «Бережанська районна центральна лікарня») наголосила: «Вміння кожного з нас надати першу необхідну допомогу постраждалим до прибуття служб порятунку може відіграти вирішальну роль у порятунку життя людини». Вона акцентувала увагу на основних принципах надання першої медичної допомого при інсульті, епілептичному припадку та серцево-легеневій реанімації.
Петро Жовнич (заступник директорки з адміністративно-господарської роботи) доповів про заходи з пожежної безпеки у службових та навчальних приміщеннях, а провідний фахівець з питань цивільного захисту Володимир Гаховський - про правила евакуації. Для співробітників дуже важливо виконання елементарних правил пожежної безпеки під час перебування на робочому місці, адже «….безвідповідальне ставлення до таких, здавалося б, дрібниць, як залишений без нагляду електрообігрівач, може спричинити пожежу».
Корисною була інформація про встановлення єдиних вимог до змісту та оформлення силабусу з навчальної дисципліни. Доповідь з питань розробки підготувала Оксана Лещишин (завідувачка навчально-методичного кабінету) яка наголосила на оновленні нормативно-правової бази процесу акредитації освітніх програм. Силабус є стислим описом навчального курсу у ЗВО, частиною навчально-методичного комплексу, який містить основні характеристики дисципліни і має на меті допомогти студенту в організації його освітньої діяльності.
Згідно положення про підвищення кваліфікації педагогічних працівників, затвердженого Постановою КМУ від 21.08.2019 №800, Тетяна Федуняк (помічниця директорки з кадрової роботи) ознайомила працівників із можливостями щодо підвищення кваліфікації 2020.
На завершення семінару учасники мали можливість переглянути презентацію Юрія Рашкевича (заступника міністерки освіти і науки України, доктора технічних наук, професора) «Основні програми: побудова, опис, визнання».