Традиційно словом «бібліотека» називається колекція книг або місце, де вони зберігаються. Сьогодні ж бібліотека сягнула далеко за межі свого традиційного визначення, це – не лише книгозбірня, але й інформаційний, культурний й освітній заклад.
Історична довідка інформує, що першою відомою бібліотекою Київської Русі була бібліотека Софійського собору в Києві (1037 р). У 17 столітті з організацією при Києво-Могилянській академії бібліотеки зароджуються університетські бібліотеки. Згодом в Україні великі бібліотеки були організовані при університетах: Львівському (1661), Харківському (1805), Київському (1834) і Чернівецькому (1875).
На всіх етапах розвитку історії бібліотеки завжди відігравали виховну функцію – були дзеркалом і пам’яттю народу, центром її духовності. І сьогодні бібліотеки не втратили своєї функції, вони є потужним знаряддям гармонізації суспільних відносин, важливим чинником інтелектуального, інформаційного, духовного і естетичного збагачення. Бібліотеки стають сучасними багатофункціональними культурними та інформаційними центрами, створюють електронні каталоги, виконують широкий спектр функцій щодо збереження і передачі читацькій аудиторії знань, культури і пам’яті багатьох поколінь.
Незважаючи на швидкісний Інтернет, що забезпечує неперервний доступ до різних джерел інформації, студентам радимо частіше звертатися до друкованих книжок, знаходячи відповіді на свої запитання саме там. І це не дивно, адже віртуальний досвід ніколи не замінить досвід відвідування бібліотеки. Очевидно, що у світі, переповненому цифровими технологіями, людина відчуває потребу у відвідуванні реальних місць, де можна навчатися протягом усього життя.
Сподіваємося, що День бібліотек – свято не лише для бібліотечних працівників, але й для усіх наших читачів Вітаємо всіх зі святом і запрошуємо до нашої бібліотеки!