25 жовтня відбулось засідання студентського наукового гуртка «Єдність у різноманітті» у форматі психологічного тренінгу на тему «Життєстійкість молоді в умовах криз».
Сьогодення в Україні залишає руйнівні наслідки в житті молоді. Молоді люди є особливо уразливими, оскільки перебувають на вкрай важливому етапі розвитку, і, неминуче, їхнє психічне здоров’я також може бути порушене. Здатність справлятися з невизначеністю, змінами та неоднозначністю, а також здатність підтримувати продуктивність під час кризи стає все більш затребуваною. Стійкість стає необхідністю. Вона допомагає молодим людям набувати життєвих навичок, які допоможуть їм справлятися зі складними ситуаціями й обставинами, яких, на жаль, не уникнути в житті. Тому зараз важливими стають навички, що допомагають зберегти власну продуктивність під час будь-яких криз.
Тематика засідання гуртка вибрана з метою допомогти здобувачам освіти набути навичок життєстійкості, що дозволить їм бути краще підготовленими до травм, загроз і стресів в умовах сьогодення.
Під час даної зустрічі гуртківці разом з науковим керівником Іриною КОСТІВ знайшли відповіді на такі питання:
- як керувати своїм станом під час травматичних подій;
- як надавати психологічну допомогу собі та іншим;
- як комунікація впливає на психічне здоров'я;
- як аналізувати власні ресурси та планувати їх відновлення, коли це потрібно;
- яким чином можна повертати собі відчуття контролю над власним життям.
Крім того, здобувачі освіти на платформі масових відкритих онлайн-курсів «Prometheus» пройшли тестування до курсу «Життєстійкість молоді в умовах криз». Курс створений у межах реалізації Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року, схваленої постановою Кабінету Міністрів України від 14 квітня 2021 року № 366-р. Цей освітній курс надав знання, як прокачати життєстійкість, навичку, яка стане у пригоді і зараз, і впродовж усього життя.
Життєстійкість – це вміння протистояти стресу, відновлювати себе, свій психічний, фізичний та емоційний стан після травмуючих подій. Вона допомагає гідно проходити будь-які випробування. Гуртківці зрозуміли, що життєстійкість не є вродженим талантом, вона опановується і тренується: можна навчитися допомагати собі та іншим в умовах кризи, орієнтуватися на можливості, які відкривають труднощі, і легше переживати будь-які складні ситуації.