День Гідності та Свободи відзначається 21 листопада згідно з указом президента України від 13.11.2014 року. Цей день установлено «з метою збереження та донесення до сучасного та майбутнього поколінь інформації про доленосні події в Україні початку ХХІ століття, утвердження ідеалів свободи й демократії, а також віддання шани патріотизму та мужності громадян, які восени 2004-го й у листопаді 2013-го – лютому 2014 року стали на захист демократичних цінностей, прав та свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору».
10 років тому, 21 листопада 2013 року, на майдан Незалежності у Києві вийшли кілька сотень людей, щоб висловити свій протест проти рішення влади, яке загрожувало Україні втратою незалежності та перекреслювало її європейське майбутнє. Того листопадового вечора ніхто не здогадувався, що в історії не тільки України, а й усього світу починається новий етап і що події, які відбуватимуться наступні 94 дні – перший крок на шляху до драматичних геополітичних змін. Їх тригером стало продовження боротьби українського народу, що велася не за матеріальні блага чи владу, а духовні цінності – Гідність і Свободу. Цінності, про які у Європі не говорили, бо вважали їх очевидними, про які в росії мовчали, бо вважали їх небезпечними.
В десяту річницю Революції Гідності і Свободи студенти групи К-11 разом з працівниками бібліотеки і викладачкою історії Вірою Орейдою обговорили доленосні революції для сучасної України.
Про події дев’ятнадцятирічної давнини, коли українці продемонстрували всьому демократичному світові, що готові боротися за своє майбутнє розказала Анастасія Матус у своїй доповіді «Листівки із Помаранчевої революції».
Чому виник Євромайдан? Відповідь на це питання шукав Макар Куйбіда у своєму виступі.
10 років тому ми виграли свій перший бій і зупинили гібридну агресію кремля, яку він здійснював через авторитарну проросійську владу в Україні та яка націлена проти наших цінностей, прав і свобод, проти демократизації країни, на знищення нашої державної незалежності. Основні етапи революції були висвітлили Олександр Процик та Адріана Пашуля.
Спогади очевидців та учасників Революції Гідності до аудиторії доніс Арсен Прокопчук. А про реакцію світу на тогочасні події розказав Ілля Сов’як.
У своїй доповіді «Як Революція Гідності змінила Україну» Арсен Мартусяк наголосив, що на Майдані українці здобули цінності вищі, аніж ті, які зараз називають європейськими.
З нагоди відзначення Дня Гідності і Свободи в читальному залі бібліотеки розгорнута ілюстративно-книжкова виставка «Вільні творять майбутнє». В експозиції представлені матеріали з хронології тих подій двох революцій, фотоальбоми, аналітичні статті, нариси, художні твори.
Ми - українці - свідомий і відповідальний народ, здатний відстоювати свій вибір. Ми подали історичний приклад того, як солідарність, братерство і взаємоповага між сотнями тисяч людей згуртовує їх довкола спільної мети. Український народ відчув потребу в єднанні, повірив у своє майбутнє і довів, що у нації, яка вийшла на Майдан і заявила, шо спроможна на захист своєї свободи, є велике серце і високий дух.
Сьогодні ми дякуємо всім гідним і вільним. Тим, хто зі щитом і хто на щиті. Для яких найважливішими цінностями були, є і будуть Гідність і Свобода.
Гідність і Свобода – руйнують імперії.
Гідність і Свобода – об'єднують країни та згуртовують громадян.
Гідність і Свобода – перемагають завойовників і диктаторів.
Гідність і Свобода – рушії поступу та добробуту України.
Гідність і Свобода – найважливіші інвестиції в майбутнє України.
Гідність і Свобода – це те, за що ми боремося і що надає нам силу. Те, що нас єднає і що ми виявляємо навіть у найважчі періоди нашої історії. Те, що втримало нашу оборону в найскладніші часи і що дасть нам силу вибороти Перемогу. Адже наша зброя, як і ми, заряджена нашою Гідністю і жагою Свободи.